მენტორობის პროგრამა- მეორე ნაკადის გამოცხადება
- სტუდენტთა მენტორობის პროგრამა, ამერიკის მთავრობის გაცვლითი პროგრამების საქართველოს მონაწილეთა ასოციაციის პროექტია, რომლის მე-2 ნაკადი ხორციელდება საქართველოს უნივერსიტეტთან, გრიგოლ რობაქიძის სახელობის უნივერსიტეტთან, ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტთან და ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტთან თანამშრომლობით.
- თუ ხარ ჩამოთვლილი უნივერსიტეტების, სხვადასხვა სასწავლო მიმართულების, ბაკალავრიატის მე-3 ან მე-4 კურსის სტუდენტი, მხოლოდ ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტის შემთხვევაში, მე-2 კურსის სტუდენტი, შენი საერთო GPA შეადგენს 2.5 ან მეტს, ხარ მოტივირებული და მოუთმენლად ელოდები ყოველ ახალ შესაძლებლობას, მაშინ ეს პროგრამა შენთვისაა.
- პროგრამაში მონაწილე ყველა სტუდენტს ეყოლება ინდივიდუალური მენტორი, რომელიც შეირჩევა სტუდენტის და მენტორის პროფესიული ინტერესების გათვალისწინებით. შეძლებისდაგვარად, გათვალისწინებული იქნება სტუდენტის არჩევანიც. მენტორები ერთი სემესტრის განმავლობაში გაუზიარებენ სტუდენტებს თავიანთ სფეროში დაგროვილ ცოდნასა და გამოცდილებას. პროგრამის მე-2 ნაკადი დაიწყება თებერვლის ბოლოს.
პროგრამაში მონაწილე სტუდენტები შეძლებენ:
- გაიზიარონ პრაქტიკული გამოცდილება იმის შესახებ, თუ რას ნიშნავს მუშაობა კონკრეტული პროფესიით, რა გამოწვევების წინაშე შეიძლება დადგნენ ისინი და როგორია ყოველდღიური საქმიანობა არჩეულ პროფესიაში

EPAG Study Visits - Cohort II
A group of students from different schools of Tbilisi participated in the Study Visits Program of the US Government Exchange Program Alumni Association of Georgia.
The students were hosted at the Public Defender’s Office, the United States Embassy in Tbilisi, the Young Lawyers Association of Georgia, the Public Broadcasting, Helping Hand, and the Parliament of Georgia.
The final meeting of the Study Visits Program was held at the American Councils for International Education Georgia, where the participants were awarded certificates.
The purpose of EPAG Study Visits is to raise students’ awareness in the field of democracy and human rights, to help them better understand the functioning of the state in order to become more active citizens, as well as, to assist them in making important career decisions.